• Время работы:
  • Пн-Пт:8:00 - 18:00
  • Сб:8:00 - 18:00
  • Вс:9:00 - 14:00

Маммология

Маммология

Мамологія – це наука про грудні залози (з латинського «мамма» – груди, «логос» – вчення). Фахівці, які працюють у цьому напрямку, детально вивчають будову жіночих грудей, як вона функціонує у здоровому стані та коли є відхилення, патології. Мамологія, як наука, розвивається у світлі сучасною технологією, щоб діагностувати серйозні захворювання, включаючи рак грудей на ранніх стадіях.

Коли необхідно звертатися до лікаря мамолога? 

Від захворювань молочних залоз не застрахована жодна жінка, проте є певні чинники ризику, наприклад, спадкова схильність, тобто. наявність пухлинних захворювань у найближчих родичів, період менопаузи, гормональний дисбаланс, перенесені аборти, захворювання на репродуктивну систему та інші. Тому лікарі рекомендують проводити самостійне обстеження молочних залоз щомісяця, на п'ятий-сьомий день менструального циклу. Якщо під час самостійного обстеження молочних залоз, ви виявили ущільнення, утворення, з'явилися незвичні та неприємні відчуття у грудях, незалежно від того, на який день, до мамолога краще звернутися негайно. Не варто чекати, що біль і неприємні відчуття пройдуть самі собою після вагітності, годування або закінчення менструального циклу.

Однак існують ситуації, коли краще йти до мамолога негайно. Звертатися до мамолога якнайшвидше необхідно, якщо:

  • з'явилися неприємні відчуття розпирання чи нагрубання у молочних залозах;

  • при самостійному обстеженні виявились несиметричні ущільнення в одній із молочних залоз;

  • з'явилися незвичайні виділення із молочної залози;

  • вас турбують болючі відчуття;

  • ви зазнали травм молочних залоз.

Лікар проведе повне обстеження молочних залоз для встановлення причини, що спричинили занепокоєння симптомів. Обстеження у мамолога, як правило, включає фізикальне дослідження, а також інструментальні методи діагностики: мамографію, УЗД молочних залоз, за ​​необхідності — цитологічне та гістологічне дослідження та аналіз крові на наявність онкомаркерів.


У нашому медичному центрі консультує лікар мамолог, онкомамолог - Кошелєва Яна Юріївна та лікар мамолог - Мамед-Заде Ірада Юсіф кізі

Мы
в соцсетяхприсоединяйтесь

Медицинский центр

Инстинкт солнца

г. Харьков, 61057, Украина

вул. Римарська, 26

напротив Филармонии

 

(050) 154 26 03

(067) 121 13 03