• Время работы:
  • Пн-Пт:8:00 - 19:00
  • Сб:8:00 - 19:00
  • Вс:9:00 - 17:00

ПРИ ЯКИХ СИМПТОМАХ НЕОБХІДНО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ГІНЕКОЛОГА?

ПРИ ЯКИХ СИМПТОМАХ НЕОБХІДНО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ГІНЕКОЛОГА?

При яких симптомах необхідно одразу звернутися до лікаря гінеколога? 


Сьогоднішню публікацію рекомендуємо до прочитання кожній жінці адже тема про яку піде розмова стосується кожної жінки як пременопаузального так і постменопаузального віку.


Наші читачі вже звикли, що більшість наших публікацій спрямована на профілактичну медицину та застереження від хронізації вже наявних захворювань, але сьогодні за численними проханнями наших пацієнтів ми освітлимо саме симтоматику гінекологічних захворювань та послідовність дій у разі їх наявності.


Всі симптоми, з якими найчастіше звертаються до наших лікарів гінекологів пацієнтки можна поділити на 4 групи : біль, відчуття зуду та печіння піхви, кров’янисті виділення зі статевих шляхів, наявність утворень на зовнішніх статевих органах.


Біль


Останнім часом почастішали звернення жінок зі скаргами на біль внизу живота, на біль внизу живота ліворуч або праворуч, що погіршує звичний спосіб життя, на диспареунію (біль при статевому акті), болісне сечовипускання, болісні менструації та інші.


Всі ці перелічені симптоми є приводом негайного звернення до лікаря гінеколога, адже наявність болю у більшості випадків свідчать про гострий період захворювання, який може перерости в ургентний стан та потребувати негайного хірургічного втручання.


Найчастіше біль виникає при органній патології жіночих статевих органів, але й гормональні порушення можуть призводити до болісних відчуттів. Звісно, органна патологія більш підступна та небезпечна, адже на початкових стадіях захворювання жінка навіть не здогадується про наявність кісти яєчника, фіброміоми матки або запальних захворювань - сальпінгіту, оофориту, ендометриту, пельвіоперитоніту та ін. Всі ці стани потребують спостереження лікарем та призначення адекватного лікування з метою запобігання негативних наслідків як для здоров’я, так і для життя.

Гормональні порушення, що супроводжуються болем, наприклад, болісна овуляція, сильний біль під час менструації, виражений передменструальний синдром  менш небезпечні у порівнянні з органною патологією, але теж потребують спостереження та консультації лікаря, адже такі симптоми впливають як на фізичний так і психоемоційний стан жінки.


Жінки при наявності болю часто займаються самолікуванням, приймаючи знеболювальні або спазмолітики, які тільки на незначний час зменшують біль.

Запам’ятайте! Пігулки знеболювальних або спазмолітиків не лікують захворювання, завдяки їм тільки на малий проміжок часу зменшуються симптоми болю.


За наявності вище перерахованих симптомів жінка має звернутися на консультацію до лікаря гінеколога та пройти УЗ-дослідження аби лікар міг визначити причину болю та надати правильні рекомендації.

За статистикою, чим довше жінка ходить з болем, тим більша вірогідність, що лікування буде хірургічним!

Тож, закликаємо! При наявності болю внизу живота одразу звертайтеся до лікаря гінеколога! 




Відчуття зуду та печіння піхви


Відчуття зуду та печіння піхви один з найпоширеніших симптомів, з яким стикалася кожна жінка.


Як правило більшість жінок одразу звертаються до спеціаліста, адже зуд, свербіж, печіння у ділянці піхви, зовнішніх статевих органів значно псують якість життя.


Але, на жаль, певна кількість жінок не поспішають до лікаря, займаючись самолікуванням, бо “сусідка ставила ці свічки та їй допомогло”.


Насправді, дуже багато причин може викликати відчуття зуду та печіння піхви, а отже, і спосіб лікування обирається саме від причини.


Причиною зуду та печіння можуть бути інфекції, що передаються статевим шляхом, цистити, бактеріальні вагінози, естрогенова недостатність у жінок постменопаузального віку, підвищений рівень цукру крові та багато інших причин.


У більшості випадків самолікування не допомагає, що призводить до більш інтенсивних проявів хвороби та запущеності хвороби, що уповільнює процес лікування вже після консультації лікаря.


При виникнені зуду, свербежу, печіння, не типових виділень з піхви жінці слід звернутися до лікаря гінеколога та бути готовою до здачі лабораторних аналізів, дотримавшись усіх правил підготовки, а саме не жити статевим життям хоча б 2 дні, за добу не спринцюватися, не ставити свічки, утриматися від сечовипускання хоча б за 2 години до здачі аналізів.


Запам'ятайте! Ніякі спринцювання ромашкою, свічки  “подруги або сусідки”, які вони ставили 5 років тому , не в змозі подолати справжню причину цих симптомів!  При наявності вище перерахованих скарг необхідно одразу звертатися до гінеколога, щоб лікар, зробив забір аналізів та призначив адекватне індивідуальне лікування! 



Кров’янисті виділення зі статевих шляхів


Кров’янисті виділення зі статевих шляхів один з найстрашніших симптомів на думку жінок.. Деякі з них вирішують, що краще мовчати та відкладати візит до лікаря, деякі заплющують очі на прояв такого симптому і сподіваються, що він пройде самостійно, деякі зі страхом в очах одразу відвідують лікаря, вважаючи, що такий симптом лише у них одних.


Хочемо одразу заспокоїти Вас та розвіяти страхи. Кров’янисті виділення зі статевих шляхів, що не пов’язані з менструальним циклом, насправді дуже розповсюджена проблема, з якою жінки звертаються до лікаря.


Кровʼянисті виділення можуть бути з різних причин, тому не потрібно відкладати візит до лікаря! Лише після проходження УЗ-дослідження з оглядом на кріслі зʼясується причина такого стану, адже це може бути поліп ендометрія, поліп цервікального каналу,  фіброміома матки, ерозований ектропіон та безліч і інших діагнозів.


Хочемо наголосити!!! При скаргах на кров’яні виділення зі статевих шляхів не можна відкладати візит до лікаря, адже низка захворювань, що проявляються таким симптомом мають властивість до швидкої малігнізації (переростання в онкопатологію).

Основна тактика пацієнта у таких випадках - швидке відвідування лікаря гінеколога! У разі сильної кровотечі можна прийняти пігулку кровоспинного препарату, який на короткий проміжок часу послабить прояви кровотечі, але не вилікує захворювання!



Наявність утворень на зовнішніх статевих органах


Наявність утворень на зовнішніх статевих органах не така поширена проблема, але велика проблема для тих хто з цим зіткнувся.


Утворення на зовнішніх статевих органах делікатна проблема, бо часто жінки соромляться звернутися до лікаря. Деякі утворення спричиняють лише естетичний дискомфорт, наприклад, гострокінцеві кондиломи або папіломи, але є й ті, які викликають неймовірно болісні відчуття - запалення, кіста, абсцес бартолінової залози. Тож, про них більш детальніше й поговоримо.


Бартолінова залоза — це парний орган, який розташований приблизно на 4 і 8 годин умовного циферблата на внутрішній поверхні великих статевих губ. Цей орган виробляє мукоїдний секрет, який підтримує фізіологічну вологість слизової піхви.


У разі потрапляння інфекції, зниження імунітету, недотримання правил гігієни, носіння незручної білизни бартолінова залоза запалюється, що викликає у жінки вкрай неприємні відчуття - утворення округлої форми, яке викликає больові відчуття, підвищення температури тіли, дискомфорт при ходьбі. Багато хто з жінок ігнорує появу цього захворювання та можуть ходити з ним декілька років до тих пір, коли утворення збільшиться у декілька разів та вже нестерпно буде його терпіти. Вже у таких випадках лікування можливе лише хірургічним шляхом. 


Тож, закликаємо Вас у разі виникнення бартоніліту, кіста бартолінової залози, абсцесу бартолінової залози не відкладати візит до лікаря та звертатися при перших проявах захворювання! ! 




Якщо Ви помітили у себе один з вищеперерахованих симптомів, то рекомендуємо Вам не відкладати візит до лікаря!

У нашому медичному центрі приймає декілька висококваліфікованих лікарів акушер-гінекологів - лікар акушер гінеколог - Плєхова Олеся Олександрівна, лікар акушер гінеколог - Мельник Ксенія Олександрівна та лікар гінеколог, дитячий гінеколог, гінеколог-ендокринолог - Оніщенко Яна Сергіївна.

01.04.2024

Мы
в соцсетяхприсоединяйтесь

Медицинский центр

Инстинкт солнца

г. Харьков, 61057, Украина

ул. Чеботарская, 23

 

(050) 154 26 03

(067) 121 13 03