• Время работы:
  • Пн-Пт:8:00 - 19:00
  • Сб:8:00 - 19:00
  • Вс:9:00 - 16:00

ІНТЕРВ'Ю З ЛІКАРЕМ ФЛЕБОЛОГОМ

ІНТЕРВ'Ю З ЛІКАРЕМ ФЛЕБОЛОГОМ

Сьогодні ми поспілкувалися з нашим лікарем флебологом, судинним хірургом - Зарудним Олегом Олександровичем та взяли дуже цікаве інтерв’ю.
Рекомендуємо кожному до прочитання.


- Які ознаки вказують на початок варикозу?


-Спочатку найчастіше людина помічає появу невеликих підшкірних розширених вен на гомілці чи стегні. Поступово такі вени збільшуються, особливо надвечір, деформуються у вигляді м'яких «мішечків». На певному етапі приєднуються тяжкість у ногах, свербіж або біль по ходу вен, нічні судоми. Іноді спочатку з'являються скарги, а згодом пацієнт помічає розширені вени. У разі внутрішньошкірного розширення вен - "венозна сіточка", "павучки" або, так звані, телеангіектазії, можуть з'являтися "непомітно" і довгий час не давати не турбувати пацієнта.


- Які причини виникнення варикозної хвороби?


- Взагалі, про варикозну хворобу говорять як про розплату за прямоходіння людини. У тварин такого захворювання не існує. Так вийшло, що в людини ця анатомічна структура зазнає великих навантажень та є «слабким місцем». Основними механізмами виникнення варикозної хвороби є ненормальна робота клапанів, розташованих у венах, так звана клапанна недостатність, та підвищення тиску у венах ніг. Окремо варто відзначити вторинний варикоз – це розширення вен внаслідок інших захворювань, наприклад, наслідки перенесеного тромбозу вен.


- Чи пов’язано виникнення варикозу з ортопедичними проблемами (порушення постави, порушення суглобах)?


- Взагалі, основний сприятливий чинник – спадковість. При цьому схильність може бути як у вигляді спадкових або вроджених особливостей і аномалій будови вен та їх клапанів, так і «слабкості венозної стінки» (частина Синдрому слабкості сполучної тканини). Ортопедичні проблеми самі по собі не призводять до виникнення варикозу, але можуть сприяти більш швидкому прогресу варикозної хвороби, наприклад, плоскостопість, а також посилювати пов'язані з варикозом скарги.


- Чи впливає спосіб життя на виникнення варикозу?


- Найбільший тиск у венах ніг виникає, коли людина стоїть нерухомо, а, наприклад, при повільній ходьбі стає меншим, ніж у положенні сидячи. Тому робота або інша діяльність стоячи на місці сприятимуть прискореному прогресування варикозу, особливо, якщо супроводжуються підняттям або утриманням ваги, напруженням. При цьому навіть тривала ходьба, біг чи заняття велосипедом «навантажують» вени ніг значно менше. Важка робота та види спорту, пов'язані з обтяженнями, не найкращий вибір для пацієнтів, які схильні або страждають на варикозну хворобу. Малорухоме сидіння також може сприяти прогресу варикозу. Є думка, що часте носіння взуття на високих підборах може несприятливо позначатися на венах ніг, але зазвичай значне прогресування варикозної хвороби спостерігають під час вагітності.


- Чи може бути варикоз на руках?


- Однозначно Ні. Варикозного розширення вен на руках не буває. Може бути розширення вен у спортсменів і при деяких захворюваннях, але це не варикозна хвороба. У деяких людей підшкірні вени на руках розташовані близько до шкіри, і це може сприйматися як косметичний дефект.


- Судинна сіточка – це небезпечно?


- Ні, сама по собі «судинна сіточка» це, швидше, «косметична проблема». Але частина пацієнтів має скарги на болючість, печіння в ділянці таких вен, частіше ввечері та (у жінок) в певні дні менструального циклу. Також така сіточка може поєднуватися з варикозом підшкірних вен та порушенням їх клапанів, а це вже медична проблема. При цьому пацієнт бачить «надводну частину айсберга» - судинну сіточку, а глибші вени можуть бути ще не видимими. У таких випадках лікування слід розпочинати з «підшкірного варикозу».


- Як можна позбутися судинної сіточки назавжди?


- Стосовно захворювань вен слово «назавжди» некоректне. Це все одно, як розраховувати, що одного разу завітавши до стоматолога, можна назавжди вилікувати карієс. Правильним буде пройти певні процедури або оперативне лікування, а потім періодично проходити обстеження флеболога, вчасно коригуючи зміни, що виникають у венах. Методів видалення «судинних сіточек» багато – лазерне, електрохіругічне видалення, склеротерапія. При цьому склеротерапія дозволяє «закрити» стовбурову вену в такій сіточці, а, при необхідності, і глибшу підшкірну вену, а не лише дрібні внутрішньошкірні вени. Така процедура не вимагає анестезії, а за відчуттями нагадує татуаж.




20.05.2024

Мы
в соцсетяхприсоединяйтесь

Медицинский центр

Инстинкт солнца

г. Харьков, 61057, Украина

ул. Чеботарская, 23

 

(050) 154 26 03

(067) 121 13 03